Rys historyczny


VDG International wywodzi się z Bakkenist Group, jednej z największych firm doradczych w Holandii.

W latach 80-tych Bakkenist Interim Management wiodło prym na rynku  poszukiwania rozwiązań dla czasowego zarządzania firmami (Interim Management). Oddziały we Francji i Niemczech powstały w latach dziewięćdziesiątych.

W roku 1999 Bakkenist Group została przejęta przez Deloitte & Touche. W tym samym roku partnerzy odpowiadający za część Interim Management zadecydowali o wykupieniu tej części firmy (Management Buy-Out) oraz nadaniu jej nazwy VDG International.

W uzupełnieniu usług typu Interim Management, podstawowej działalności firmy, do oferty zostały dodane usługi poszukiwania Kandydatów na najwyższe stanowiska zarządcze (Executive Serach), świadczone początkowo w Niemczech oraz w Europie Środkowo – Wschodniej.

W roku 2003 niemiecka część VDG International GmbH została przejęta przez lokalnych partnerów: Paula Röttgera oraz Martina Laugę.

W roku 2004 założona została VDG International Polska z siedzibą w Warszawie, pod kierownictwem Justyny Adamczyk.

W 2008 roku powstał w Kijowie VDG International Ukraine, skąd prowadzone są projekty na Ukrainie, w Rosji oraz na terenie Krajów Bałtyckich.

 
Natura odkrywców oraz rozbudowana sieć kontaktów i firm, z którymi współpracujemy, każe nam myśleć o dalszej ekspansji na nowe rynki europejskie. W najbliższych latach planujemy otwarcie kolejnych kilku placówek.

Rys historyczny